Czy dostrzegamy swoje i innych ograniczenia? Jak dostrzec swoje i innych ograniczenia? Jak się uwrażliwić?
Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania “Zaścianek Mazowsza” zaprasza mieszkańców obszaru LGD, przedstawicieli instytucji publicznych oraz organizacji pozarządowych do udziału w spotkaniu pn. Czy dostrzegamy swoje i innych ograniczenia? Jak dostrzec swoje i innych ograniczenia? Jak się uwrażliwić?
To już trzecie z cyklu czterech spotkań dotykających tematyki dostępności. Cel spotkania związany jest z rozpowszechnianiem wiedzy na temat dostępności oraz pobudzenie wrażliwości społeczności lokalnych na różne ograniczenia osób funkcjonujących wokół nas.
Kiedy?: 18 października 2023
Gdzie?: Świetlica wiejska w Goworowie
Program spotkania będzie obejmował :
11:00 wstęp i cel spotkania
11:15 zasady/kontrakt
11:30 ćwiczenia dramowe / “dobra rozmowa” – dyskusja
15:30 podsumowanie, zebranie wniosków
Ćwiczenia dramowe przeprowadzone zostaną przez trenerów dramy ze Stowarzyszenia Praktyków Dramy STOP-KLATKA . Jak piszą o sobie „Misją stowarzyszenia jest tworzenie przestrzeni do dialogu i pozytywnej zmiany społecznej poprzez wykorzystanie i uczenie metody dramy stosowanej. Wykorzystujemy dramę w obszarach takich jak edukacja, profilaktyka, rozwój kompetencji społecznych i obywatelskich, przeciwdziałanie dyskryminacji i budowanie kapitału społecznego …. Siłą Stowarzyszenia są ludzie, którzy łączą nastawienie na zmianę społeczną i kompetencje w wielu obszarach tematycznych z wiedzą o dramie i o pracy z grupami i społecznościami.”
Podczas spotkania trenerzy dramy przeprowadzą z uczestnikami kilka rozgrzewek dramowych nawiązujących do tematu spotkania, ćwiczenie pokazujące jak różne nasze cechy (na które nie mamy wpływu) powodują że jesteśmy uprzywilejowani bądź właśnie nie w różnych sytuacjach z życia codziennego oraz ćwiczenia wokół doświadczania tego jak dostrzegać ograniczenia i jak budować wrażliwość. Po każdym ćwiczeniu dramowym zostanie przeprowadzona dyskusja z uczestnikami, która pozwoli wyciągnąć wspólne wnioski na temat pytań zawartych w temacie spotkania.
Zgłoszenia przyjmowane są poprzez formularz zgłoszeniowy – prześlij
Istnieje możliwość kontaktu telefonicznego pod nr tel. 29 76 71 825.
Spotkanie jest organizowane w ramach projektu „Jak rozmawiać? Wspieranie umiejętności informacyjnych jako podstawowej kompetencji świadomego obywatelstwa w demokracji uczestniczącej”, realizowanego przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. Projekt jest finansowany przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Funduszy EOG w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny.
Opublikowano: 10 października 2023