• Kontrast
  • Powiększ
  • Powiekszony tekst z kontrastem
  • Wyłącz kontrast i powiększenie

Zespół ds. Monitoringu, Ewaluacji i Aktualizacji LSR

Zespól ds. mea LSRSzanowni Państwo,

Mieszkańcy i Przedstawiciele podmiotów z gmin Czerwin, Długosiodło, Goworowo, Rzekuń i Troszyn,

w związku z realizacją nowej strategii na lata 2023 – 2027 (LSR) chcemy Państwa zaprosić do włączenia się w proces jej wdrażania, monitoringu i ewaluacji. Jeżeli chcecie mieć realny wpływ na działania podejmowane przez LGD to powinniście zgłosić się na członka Zespołu ds. Monitoringu, Ewaluacji i Aktualizacji LSR.

Jakie są wymagania?

Do udziału w pracach Zespołu ds. Monitoringu, Ewaluacji i Aktualizacji LSR zapraszamy osoby będące mieszkańcami lub prowadzące działalność na obszarze objętym strategią (teren gmin: Czerwin, Długosiodło, Goworowo, Rzekuń i Troszyn), które chcą uczestniczyć w procesie rozwoju tego obszaru, którym zależy na poprawie jakości życia i funkcjonowania na obszarze, a przede wszystkich którzy zgadzają się ze założeniami LSR.

LSR – zobacz

Zapraszamy osoby fizyczne, przedstawicieli organizacji pozarządowych, lokalnych działaczy społecznych, grupy nieformalne, przedsiębiorców, rolników, przedstawicieli instytucji publicznych oraz władz samorządowych, sołtysów.

Szczególnie ważne jest, aby w Zespole pracowały osoby reprezentujące grupy społeczne, do których w szczególności skierowane będą działania LSR tzn.: osoby poszukujące pracy, kobiety, osoby z niepełnosprawnościami, seniorzy, osoby młode do 25 roku życia, producenci żywności.

Co należy zrobić?

Aby zgłosić chęć udziału w pracach Zespołu ds. Monitoringu, Ewaluacji i Aktualizacji LSR należy wypełnić i przesłać elektroniczny formularz zgłoszeniowy do 26 sierpnia 2024 roku.

Formularz zgłoszeniowy – wypełnij i prześlij.

LGD zastrzega sobie prawo do skrócenia lub wydłużenia terminu na przesłanie formularzy zgłoszeniowych.

Co decyduje o zakwalifikowaniu do Zespołu?

LGD oceni kompletność i poprawność przesłanych formularzy zgłoszeniowych, następnie zweryfikuje spełnienie warunków uczestnictwa w Zespole tzn. zamieszkanie lub/i prowadzenie działalności na obszarze LGD. Zgodnie z zapisami LSR skład Zespołu będzie uwzględniał różne sektory, grupy interesów, grupy społeczne, dlatego LGD przy wyborze będzie brało pod uwagę również to, aby konkretne grupy interesów nie dominowały w Zespole i zachowana była odpowiednia proporcja poszczególnych sektorów, czy grup interesów.

Po sprawdzeniu warunków udziału oraz powołaniu Zespołu kandydaci na członków zostaną poinformowani mejlowo lub/i telefonicznie o zakwalifikowaniu się do udziału w pracach Zespołu.

Jakie są zasady pracy Zespołu?

  1. Praca w charakterze członka Zespołu jest pracą społeczną, co oznacza, że LGD nie przewiduje wynagrodzenia za pracę w Zespole.
  2. Spotkania Zespołu będą odbywać się w formule hybrydowej, co oznacza, że będzie możliwy udział stacjonarny w siedzibie LGD przy ulicy Polnej 15 w Troszynie lub zdalny za pośrednictwem odpowiedniej platformy internetowej (LGD nie zapewnia sprzętu do udziału zdalnego, jednak może pomóc w znalezieniu bezpłatnej oferty skorzystania ze sprzętu komputerowego i Internetu).
  3. Obsługę organizacyjno-merytoryczno posiedzeń Zespołu zapewnia biuro LGD.
  4. Spotkania Zespołu będą odbywały się w miarę potrzeb, nie rzadziej niż raz w roku.
  5. Powołany Zespół będzie pośredniczył w kluczowych decyzjach dotyczących realizowanej strategii. Do głównych zadań Zespołu będzie należało:
    • opiniowanie propozycji zmian LSR, procedur i kryteriów wyboru operacji,
    • rozpatrywanie uwag w ramach prowadzonych konsultacji społecznych w sprawie strategii, procedur, kryteriów oraz decyzja o przekazaniu opracowanych dokumentów do zatwierdzenia przez właściwy organ LGD wraz z zebranymi wynikami konsultacji społecznych,
    • rozpatrywanie wniosków w sprawie konieczności zmiany kryteriów wyboru operacji,
    • zatwierdzanie narzędzi do monitoringu,
    • opiniowanie i zatwierdzanie opracowywanych przez LGD raportów,
    • opiniowanie raportów z ewaluacji bieżącej, śródokresowej, końcowej oraz przedkładanie ich Zarządowi, Komisji Rewizyjnej oraz Walnemu Zebraniu Członków LGD.

Jak się kontaktować ?

Pytania prosimy kierować do pracowników Biura LGD pod numerem telefonu 29 7671825 lub mejlowo na adres: lgd@zascianekmazowsza.pl .

Wdrażanie i zarządzanie LSR w ramach interwencji — kopia

Powołanie Zespołu ds. monitoringu, ewaluacji i aktualizacji LSR realizuje działanie komunikacyjne dotyczące partycypacji lokalnej społeczności
na poziomie współdziałania i delegowania działań Planu komunikacji z lokalna społecznością w zakresie realizacji celu komunikacyjnego
4 „Zaangażowanie partnerów i interesariuszy LGD we wspólne działania dotyczące wdrażania LSR”.

Opublikowano: 19 lipca 2024
 

"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestuje w obszary wiejskie".

Strona internetowa Lokalnej Grupy Działania „Zaścianek Mazowsza" współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania "Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji" w ramach działania "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.