Seminaria – zapraszamy
Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Zaścianek Mazowsza” informuje, że rozpoczyna rekrutację na cykl SEMINARIÓW O SEKTORZE SPOŁECZNYM w ramach realizowanej operacji własnej pn. Kompetencje Społeczne – VI.
Zapraszamy przedstawicieli organizacji pozarządowych i grup sektora społecznego, aktywnych społecznie mieszkańców i liderów z obszaru gmin: Czerwin, Goworowo, Rzekuń, Rzewnie, Troszyn, w tym osoby z grup defaworyzowanych do skorzystania z bezpłatnej oferty edukacyjnej – wzięcia udziału w cyklu 3 seminariów (istnieje możliwość wzięcia udziału we wszystkich seminariach lub w wybranych).
Miejsce: Centrum Edukacji Społecznej przy siedzibie LGD, ul. Polna 15, 07-405 Troszyn.
Zapewniamy wysokiej klasy ekspertów, atrakcyjne materiały seminaryjno-edukacyjne, smaczny poczęstunek, kawę, herbatę oraz miłą atmosferę.
Osoby zainteresowane udziałem w spotkaniach powinny zapoznać się z Regulaminem, wypełnić i przesłać niżej zamieszczone, elektroniczne formularze zgłoszeniowe lub zadzwonić do biura LGD pod numer 29 767 18 25 (każde z 3 seminariów ma oddzielny formularz zgłoszeniowy, należy wypełnić te formularze przypisane do spotkania, w którym chce się wziąć udział).
Pierwsze seminarium:
- pn. „Angażowanie ludzi w lokalnym środowisku” odbędzie się 7 września 2024 roku od 9:30/ekspert – Stanisława Retmaniak/- zgłoszenia przyjmujemy do 30 sierpnia 2024 roku lub do wyczerpania miejsc
Harmonogram i program – pobierz
Formularz zgłoszeniowy – prześlij
W celu zapewnienia dostępności do oferty edukacyjnej organizowanej przez LGD „Zaścianek Mazowsza” istnieje możliwość udziału w seminarium w formie on-line.
Link do rejestracji/ spotkania on-line – przejdź
Stanisława Retmaniak – animatorka społeczna, trenerka, facylitatorka w Stowarzyszeniu BORIS. Absolwentka Pedagogiki na Uniwersytecie Warszawskim i studiów podyplomowych „Superwizja w Animacji i Współpracy Środowiskowej” na Uniwersytecie Gdańskim. Pracuje edukacyjnie i rozwojowo z grupami nieformalnymi, instytucjami lokalnymi, organizacjami pozarządowymi, seniorami, dziećmi, młodzieżą. Od 20 lat pracuje, jako animatorka społeczna, ma doświadczenia w tworzeniu Centrów Aktywności Lokalnych w miejskich i gminnych ośrodkach kultury, wdrażaniu Modelu Organizowania Społeczności Lokalnych w ośrodkach pomocy społecznej, jak również współpracy z bibliotekami publicznymi, organizacjami pozarządowymi, grupami partnerskimi, społecznościami wiejskimi i sąsiedzkimi. Obecnie przekonuje mieszkańców i organizacje do zakładania przedsiębiorstw ekonomii społecznej i tworzenia miejsc pracy dla osób wykluczonych i zagrożonych wykluczeniem społecznym. Trenerka kompetencji miękkich: tworzenie partnerstw lokalnych, budowanie zespołu, mobilizowanie i angażowanie do działania.
Drugie seminarium:
- pn. „Ekonomizacja organizacji” odbędzie się 14 września 2024 roku od 9:30/ekspert – Jakub Kamiński/- zgłoszenia przyjmujemy do 5 września 2024 roku lub do wyczerpania miejsc
Harmonogram i program – pobierz
Formularz zgłoszeniowy – prześlij
W celu zapewnienia dostępności do oferty edukacyjnej organizowanej przez LGD „Zaścianek Mazowsza” istnieje możliwość udziału w seminarium w formie on-line.
Link do rejestracji/ spotkania on-line – przejdź
Trzecie seminarium:
- pn. „Edukacja i sieciowanie” odbędzie się 14 września 2024 roku od 13:30 /ekspert – Jakub Kamiński/- zgłoszenia przyjmujemy do 5 września 2024 roku lub do wyczerpania miejsc
Harmonogram i program – pobierz
Formularz zgłoszeniowy – prześlij
W celu zapewnienia dostępności do oferty edukacyjnej organizowanej przez LGD „Zaścianek Mazowsza” istnieje możliwość udziału w seminarium w formie on-line.
Link do rejestracji/ spotkania on-line – przejdź
Jakub Kamiński ekspert ds. usług społecznych i współpracy lokalnej. Od 2021 r. do 2023 r. pełnił funkcję organizatora społeczności lokalnej w Centrum Usług Społecznych w Żyrardowie, gdzie m.in. odpowiadał za wdrożenie w życie programu usług społecznych oraz programu organizowania społeczności lokalnej. Koordynował m.in. współpracę samorządu Miasta Żyrardowa z organizacjami pozarządowymi. Doprowadził m.in. do powstania w Żyrardowie Centrum Wsparcia Organizacji Pozarządowych, przyjęcia wieloletniego programu współpracy oraz utworzenia miejskiej rady działalności pożytku publicznego. Aktualnie pracuje w Centrum Usług Społecznych w Mszczonowie. Od 15 lat związany jest z organizacjami społecznymi. Jest prezesem lokalnego stowarzyszenia Kuźnia Inicjatyw Wiskitki.org. Zawsze stara się myśleć i działać na rzecz całego III sektora. Zainicjował m.in. lokalne partnerstwo organizacji i grup senioralnych pod nazwą Sieć Inicjatyw Senioralnych. Był głównym inicjatorem realizacji lokalnej kampanii Zostaw 1% podatku w powiecie żyrardowskim. W ramach pracy zawodowej pełnił m.in. rolę animatora lokalnego i specjalisty ds. partnerstw lokalnych w Mazowieckim Ośrodku Wsparcia Ekonomii Społecznej oraz w projekcie Ścieżki Współpracy – mikroinnowacje na współpracę międzynarodową. W 2019 r. był głównym inicjatorem powołania Żyrardowskiej Federacji Organizacji Społecznych „DZIAŁAJ.MY”. Przez dwa lata pełnił funkcję prezesa zarządu. Autor kilkudziesięciu projektów społecznych, które realizował jako koordynator, trener, moderator, czy mentor. Współpracuje m.in. ze Stowarzyszeniem Europa i My, Żyrardowską Federacją Organizacji Społecznych “DZIAŁAJ.MY”, Fundacją Fundusz Współpracy. Jest trenerem kompetencji społecznych. Absolwentem podyplomowych studiów z zakresu psychologia pozytywna w edukacji i wychowaniu dzieci i młodzieży na Uniwersytecie SWPS oraz podyplomowych studiów przygotowania pedagogicznego. Ukończył Wydział Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego oraz Szkołę Trenerów Biznesu Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej.
Opublikowano: 26 sierpnia 2024